Umawianie wizyt

42 207 72 71

662 263 154

ul. Zamkowa 36

Pabianice

Stomatologia zachowawcza

Próchnica zębów to problem dotyczący osób w każdym wieku, zarówno dzieci jak i dorosłych. Powstaje głównie na skutek niewłaściwej higieny jamy ustnej oraz złych nawyków żywieniowych. Jej podstawowymi objawami są przebarwienia na zębach (plamy próchnicowe), nadwrażliwość zębów na słodkie, zimne i ciepłe bodźce oraz ból.

W przypadku zaobserwowania któregoś z objawów, pacjent powinien jak najszybciej zgłosić się na wizytę do dentysty, gdyż wczesne podjęcie leczenia pozwoli na zachowanie żywych zębów - najważniejszego celu stamatologii zachowawczej.

W trakcie rozwoju próchnicy dochodzi do demineralizacji oraz rozpadu twardych tkanek zęba. Dzieje się to na skutek działania kwasów produkowanych przez bakterie, znajdujące się w osadzie nazębnym. Konieczne jest wtedy usunięcie zmian próchnicowych a następnie odbudowa brakującej części zęba wypełnieniem, tzw. plombą.

W naszym gabinecie stomatologicznym stosuje się najnowocześniejsze, dostępne na rynku, materiały światłoutwardzalne.

Decyzję o wyborze materiału podejmuje lekarz dentysta, w zależności od umiejscowienia i rozległości ubytku, biorąc również pod uwagę estetykę.

Gdzie najczęściej umiejscawiają się zmiany próchnicowe:

Polecamy:
Serwis i naprawa FIAT - Znakomity, dobrze wyposażony warsztat samochodowy. Właściciel, Pan Marcin, to chyba najlepszy specjalista w Łodzi i województwie.

design by eSeM Łódź