Umawianie wizyt

42 207 72 71

662 263 154

ul. Zamkowa 36

Pabianice

Leczenie chorób przyzębia

Choroby przyzębia, periodontopatie, stanowią poważny, stomatologiczny problem polskiego społeczeństwa. Jest to choroba społeczna w Polsce.
99% dorosłych ma chore przyzębie!
75% 12-latków ma chore przyzębie!
50% 7-latków ma chore przyzębie!

Zalicza się do nich:

  • Zapalenie dziąseł; Przyczyną jest zazwyczaj gromadząca się na powierzchni zębów płytka nazębna, która, ulegając mineralizacji, przekształca się w kamień nazębny. Pierwszą oznaką występującej choroby dziąseł jest ich krwawienie.
  • Afta; Jest to niezamknięte owrzodzenie błony śluzowej jamy ustnej (także języka lub warg)), ze współistniejącym wokół stanem zapalnym. Często występuje także powiększenie okolicznych węzłów chłonnych. Nawracające aftowe zapalenie jamy ustnej jest wskazaniem do wykonania szeregu specjalistycznych badań.
  • Zapalenie przyzębia; Objawami są obrzęk, krwawienie i wrażliwość dziąseł. W większości przypadków poprzedza je zapalenie dziąseł. Dotyka głównie osoby dorosłe obu płci. Zapalenie przyzębia rozwija się powoli, z okresami zaostrzenia choroby. Dochodzi do wielokierunkowego zaniku kości, następuje obnażanie części korzeniowej zębów, powstają ubytki dziąsłowe. W okresie nasilenia objawów przeważają objawy ostrego zapalenia dziąseł. Zazwyczaj leczenie składa się z trzech faz: wstępnej, chirurgicznej i podtrzymującej.

Polecamy:
Serwis i naprawa FIAT - Znakomity, dobrze wyposażony warsztat samochodowy. Właściciel, Pan Marcin, to chyba najlepszy specjalista w Łodzi i województwie.

design by eSeM Łódź