Umawianie wizyt

42 207 72 71

662 263 154

ul. Zamkowa 36

Pabianice

Profilaktyka i higiena

Aby zachować piękny i zdrowy uśmiech bardzo ważne są regularne wizyty u stomatologa, przynajmniej 2 razy w roku. Podczas takiego badania dentysta sprawdza stan jamy ustnej, błony śluzowej, szczelność wcześniej wykonanych wypełnień oraz udziela wskazówek jak prawidłowo dbać o zęby. Dzięki użyciu kamery wewnątrzustnej i mikroskopu lekarz może zdiagnozować nawet najmniejsze nowopowstałe ogniska próchnicy i ustalić odpowiedni plan leczenia. Wczesne wykrycie zmian próchnicowych i podjęcie odpowiednich działań profilaktycznych może uchronić pacjenta przed bolesnymi zabiegami.
Poza wizytami kontrolnymi w gabinecie stomatologicznym ważne jest również, aby pacjent przestrzegał codziennej higieny jamy ustnej.

Podstawowe zabiegi higieniczne i profilaktyczne przeprowadzane w gabinecie:

skaling - to zabieg polegający na usunięciu osadów i kamienia nazębnego. Powinien być wykonywany średnio 2 razy w roku, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta i nawyków dietetycznych. Osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy i herbaty powinny jednak częściej zgłaszać się na zabieg oczyszczania zębów, ponieważ tendencja do powstawania osadów jest większa. Każdy lekarz dentysta JK-Dent używa ultradźwiękowych skalerów japońskiej firmy NSK oraz ...EMS

piaskowanie - to również zabieg usuwający osad nazębny przy użyciu strumienia specjalnego piasku stomatologicznego pod dużym ciśnieniem. Często stosowany jest jako uzupełnienie skalingu. Metoda ta doskonale sprawdza się przy oczyszczaniu trudnodostępnych powierzchni stycznych oraz bruzd. Po tym zabiegu powierzchnie zębów stają się gładkie i lśniące. Zabieg piaskowania zębów wykonywany jest przez lekarza dentystę piaskarką japońskiej firmy NSK.

fluoryzacja - jest zabiegiem profilaktycznym wzmacniającym szkliwo oraz zmniejszającym podatność zębów na próchnicę. Do tego celu stosuje się preparaty o dużym stężeniu fluoru, dlatego fluoryzacja powinna być wykonywana pod kontrolą dentysty w gabinecie, gdyż fluor przyjęty przez dziecko w nadmiarze może prowadzić do przebarwień zębów oraz objawów zatrucia. W naszym gabinecie zabieg fluoryzacji wykonywany jest metodą kontaktową, polegającą na aplikacji preparatów fluoru na uprzednio oczyszczone powierzchnie zębów.

lakierowanie - jest to jeden z zabiegów fluoryzacji, który wykonuje się na zdrowych zębach w celu zabezpieczenia ich przed powstaniem ognisk próchnicowych . Zęby pokrywa się płynnym lakierem ze zwiększoną zawartością fluoru. Dzięki temu na powierzchni zębów powstaje cienka błona, która utrzymuje się powodując długotrwałe i bezpieczne uwalnianie fluoru. Zabieg ten można wykonywać zarówno na zębach mlecznych jak i stałych.

lakowanie - jest to bezbolesny zabieg profilaktyczny wykonywany rutynowo u dzieci w zębach trzonowych i przedtrzonowych. Budowa anatomiczna bruzd tych zębów stwarza trudności w prawidłowym ich oczyszczaniu. Zalegające resztki jedzenia wraz z bakteriami zwiększają prawdopodobieństwo powstania próchnicy. Zabieg lakowania powinien być zatem wykonany możliwie najwcześniej po wyrznięciu zębów. Polega on na oczyszczeniu bruzd i zaaplikowaniu do nich płynnego laku utwardzanego lampą polimeryzacyjną. W niektórych przypadkach należy wykonać tzw. lakowanie poszerzone - przed nałożeniem laku bruzdy zęba należy delikatnie poszerzyć przy użyciu małego wiertła.

Polecamy:
Serwis i naprawa FIAT - Znakomity, dobrze wyposażony warsztat samochodowy. Właściciel, Pan Marcin, to chyba najlepszy specjalista w Łodzi i województwie.

design by eSeM Łódź