Umawianie wizyt

42 207 72 71

662 263 154

ul. Zamkowa 36

Pabianice

Stomatologia dziecięca

Aby uśmiech dziecka był piękny i zdrowy każdy rodzic powinien o tym pomyśleć już w pierwszych miesiącach życia malucha. Pierwsza wizyta u stomatologa powinna mieć miejsce po wyrznięciu się zębów mlecznych. Podczas tego spotkania rodzice dostają wskazówki od lekarza dentysty jak dbać o higienę oraz jak zapobiegać przedwczesnej próchnicy w zębach mlecznych ich dziecka

Po każdej wizycie mały pacjent nagradzany jest upominkiem za bohaterskie zachowanie podczas badania stomatologicznego. Badania i wizyty adaptacyjne dla dzieci w gabinecie stomatologicznym JK-Dent są całkowicie bezpłatne.

Kącik dziecięcy w gabinecie stomatologicznym

  • IMPREGNACJA (LAPISOWANIE) - dentysta używa do zabiegu azotanu srebra oraz glukozy. Zęby mleczne, w których wykryto próchnicę początkową maluje się watkami nasączonymi wyżej wymienionymi płynami w celu zabezpieczenia ich przed dalszym rozwojem próchnicy. Zabieg wymaga 3 wizyt w odstępach tygodniowych. Jest zupełnie bezbolesny i może być wykonany nawet w bardzo wczesnym wieku.
  • FLUORYZACJA - jest zabiegiem profilaktycznym wzmacniającym szkliwo oraz zmniejszającym podatność zębów na próchnicę. Do tego celu stosuje się preparaty o dużym stężeniu fluoru, dlatego fluoryzacja powinna być wykonywana pod kontrolą dentysty w gabinecie, gdyż fluor przyjęty przez dziecko w nadmiarze może prowadzić do przebarwień zębów oraz objawów zatrucia. W naszym gabinecie zabieg fluoryzacji wykonywany jest metodą kontaktową, polegającą na aplikacji preparatów fluoru na uprzednio oczyszczone powierzchnie zębów.
  • LAKIEROWANIE - jest to jeden z zabiegów fluoryzacji, który wykonuje się na zdrowych zębach w celu zabezpieczenia ich przed powstaniem ognisk próchnicowych. Lekarz dentysta pokrywa zęby płynnym lakierem ze zwiększoną zawartością fluoru. Dzięki temu na powierzchni zębów powstaje cienka błona, która utrzymuje się powodując długotrwałe i bezpieczne uwalnianie fluoru. Zabieg ten można wykonywać zarówno na zębach mlecznych jak i stałych.
  • LAKOWANIE - jest to bezbolesny zabieg profilaktyczny wykonywany rutynowo u dzieci w zębach trzonowych i przedtrzonowych. Budowa anatomiczna bruzd tych zębów stwarza trudności w prawidłowym ich oczyszczaniu. Zalegające resztki jedzenia wraz z bakteriami zwiększają prawdopodobieństwo powstania próchnicy. Zabieg lakowania powinien być zatem wykonany możliwie najwcześniej po wyrznięciu zębów. Polega on na oczyszczeniu bruzd i zaaplikowaniu do nich płynnego laku utwardzanego lampą polimeryzacyjną. W niektórych przypadkach należy wykonać tzw. lakowanie poszerzone – przed nałożeniem laku bruzdy zęba należy delikatnie poszerzyć przy użyciu małego wiertła.
  • WYPEŁNIENIA - jeśli w zębach proces próchnicowy jest bardziej zaawansowany i nie ma możliwości zastosowania żadnej z wyżej wymienionych metod należy oczyścić ubytek z próchnicy i wykonać wypełnienie. Dotyczy to zarówno zębów mlecznych jak i stałych. Do zębów mlecznych proponujemy wypełnienia w 7 kolorach Twinky Star.

Polecamy:
Serwis i naprawa FIAT - Znakomity, dobrze wyposażony warsztat samochodowy. Właœciciel, Pan Marcin, to chyba najlepszy specjalista w Łodzi i województwie.

design by eSeM ŁódŸ